ZA VÍNEM NA KONI

Projeďte se na koni mezi zrajícími vinohrady a vinnými sklepy, zažijte krásné výhledy do krajiny naší i sousedů. Nabízíme vyjížďky na klidných turistických koních s průvodcem mezi vinohrady s dalekými výhledy na Pálavu, Mikulov a Rakousko.

Vyjížďky směřujeme k Vaší pohodě, relaxaci a hlavně poznání zdejší specifické vinařské oblasti pohledem na svět nejkrásnějším – ze hřbetu koně. Naši koně jsou připraveni svézt každého, ať už kdo na koni jel či nejel, tempo vyjížďky se přizpůsobí Vaší jezdecké zdatnosti.

Koně sedláme turistickými westernovými sedly, které zvláště poprvé sedícím na koni poskytují větší jistotu a pohodlí. Právě ty poprvé sedící na koni a děti vodíme. Doufáme, že absolvovaná vyjížďka se zvláště pro Vás, kteří sedíte na koni poprvé, stane nezapomenutelným zážitkem, tak jako už těm mnoha před Vámi.

Prohlédněte si fotogalerii

Jáňův dvůr Za vínem na koni
Jáňův dvůr Za vínem na koni

Naši koně

Naše stádečko tvoří vůdkyně starší tmavá chladnokrevná kobylka Fialka a s ní je tu parta bloňďatých kluků: o něco menší, ale statný Lucián, ještě menší haflingové Sunny, Ares a Atila a haflingo-fjord Amadeus. Půlka stáda je již v důchodovém věku, tedy je používáme jen na lehkou práci. Děkujeme za podporu svým zájmem o svezení sebe a svých dětí – to nám pomáhá se o stárnoucí koně starat tak, jak potřebují.    

Kde koně najdete

Protože Jáňův dvůr je v samém centru obce a v zahradě máme kemp, koně jsme museli ustájit úplně jinde. Celé stádo je tedy na bývalém státním statku za vesnicí, hezky umístěném pod kopcem Přerovský vrch s vinohrady a vinnými sklepy. K dispozici mají naši koně spolu s kozami (a v zimě i ovečkami) ještě i šest hektarů pastvin. Na tento statek se dostanete hezkou procházkou – pěšky trvá cesta cca čtvrt hodiny (pokud se cestou nezdržíte u studánky a pastviny s kozami a ovečkami). V recepci poskytujeme orientační mapku na cestu. Je-li to pro vaše malé děti moc daleko, dá se na statek dojet i na kole nebo autem.

GPS souřadnice: 48.8123478N, 16.5041297E
Kontaktní telefon: +420 608 149 094
E-mail: zavinemnakoni@seznam.cz

Nabídka a ceník vyjížděk

Nabídka je rozdělena pro ty, co na koni jezdit ještě neumějí a ty, co jezdit umějí. Ty, co na koni sedí poprvé nebo ho prostě jen ještě neumí ovládat, vedeme. Varianty vyjížděk máme rozdělené dle tras, údaje o čase jsou orientační podle toho, jak rychlým tempem se jede, kolik je zařazeno klusových či cvalových úseků. Na vyjížďku je nutno se předem objednat mailem nebo telefonicky. Vyjížďky provozujeme celoročně s ohledem na aktuální počasí.

Pro ty, co nemají žádné nebo minimální zkušenosti s jízdou na koni…

Lesíkem – svezeme Vaše nejmenší děti akátovým lesíkem cca 10 minut.

Stezička pohody – nenáročných cca 30 minut na vedeném koni kolem statku je zážitkem zejména pro děti a procházkou pro rodiče, koně pro děti mají madla.

Vinohradnický špacír I., II. – krásných cca 40 a 50 minut na koni mezi vinicemi a vinnými sklepy, tato trasa je pro úplné začátečníky, průvodce vede prvního koně v kroku, druhý, případně třetí jde za ostatními samostatně či je též veden.

Pro ty, co jezdit na koni již umějí…

Vinohradnická stezka – trasa je prodloužena o úsek, na němž se dá jet i rychlejším tempem, navštívíte vinice na úpatí kopce Langewart s dalšími krásnými výhledy do krajiny, průvodce vede vyjížďku na svém koni, maximálně dva jezdci jedou za ním (podle délky klusání cca 60 minut).

Vinohradnické toulání – ucelený okruh vinicemi podél hranice s Rakouskem s dlouhým výhledem na Pálavu a přechodem přes hraniční kopec Langewart (cca 75 minut podle rychlosti jízdy). Tato vyjížďka může být v některých termínech letních prázdnin nedostupná kvůli přetlaku na naše koně – abychom uspokojili co nejvíce zájemců a zároveň koně nepřetížili.

Typ vyjížďky

Cena za osobu

Lesíkem

150 Kč

Stezička pohody

300 Kč

Vinohradský špacír I./II.

400 / 500 Kč

Vinohradská stezka

600 Kč

Vinohradnické toulání

700 Kč

Cena vyjížďky je složena z ceny za přípravu koně a samotné vyjížďky. Při nedostavení se či zrušení vyjížďky (kdy kůň je již nasedlán) požadujeme úhradu 50 Kč.

Upozornění! I když je kůň sebedokonaleji poslušný, je to stále jen živé zvíře jednající instinktivně a nedá se vyloučit jakákoliv událost, při níž může dojít k úrazu. Jáňův dvůr neprovozuje žádný jezdecký klub, který by byl paušálně pojištěný proti úrazům svých členů, ale pouze půjčuje koně náhodným zákazníkům, a na tuto službu se bohužel žádné úrazové pojištění nevztahuje. Jízda na koni je tu, tak jako v drtivé většině dalších agroturistických stájí, tzv. na vlastní nebezpečí. Proto dbejte vždy důsledně instrukcí Vaší průvodkyně a využijte možnosti zapůjčení bezpečnostní jezdecké přilby. Děkujeme.